вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się psują i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od dokładnego i dokładnego przygotowania materiału na płot, dlatego że od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten typ ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий