пятница, 22 апреля 2016 г.

Nic wyraźnie nie zaznaczy linii trawy ewentualnie kwietnika jak małe żywe sztachety.

Niesłychanie wysokie, albowiem prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, zasną w razie potrzeby przesłania sąsiadujące budynki i ulice. Aby wykonać taki parkan rośliny sadzimy naokoło krawędzi posiadłości. Jeśli mamy pod dostatkiem miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju normalnym, np. z leszczyny, która przy okazji dostarcza orzechy. Jeśli chcemy aby nasze żywe ogrodzenie było niezmiernie rosłe zaś zarazem wąskie to w zacienionym miejscu wolno je ukształtować z brzostu pospolitego, grabu pospolitego bądź klonu. Pamiętajmy także, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich przycinanie będzie bardzo utrudnione.

Nic tak nie podkreśli projektu trawnika względnie rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawa, jak i kwiaty nie zawsze chcą satysfakcjonująco wzrastać w desygnowanych grządkach, niewysokie krzewy potrafią utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu czy tez zasłonią gołe placki ziemi. Dobrze uformowany miniaturowy żywopłot sam zresztą wystarczy za ozdobę ogródka. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Wiosna wyłącznie ogrodzenia Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w mrocznych zakątkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je małe jabłuszka, które można przerobić na konfitury.

Niewysokie czy tez duże zielone ploty wolno uzyskać z roślin iglastych.

Niestety, rośliny z tej grupy bywają znacznie droższe aniżeli odmiany liściaste. Z nich najlepiej wytrzymuje cień cis pospolity. Na ogól szeroko się rozrasta a także trzeba go przycinać, natomiast jego wersje Fastigiata Robusta wolno pościć bez pomocy.Powinien się prędko wschodził natomiast oszczędzi kolumnowy zarys.

Jeżeli wasz zakątek jest bardzo zacieniony, warto aby roślinny częstokół rozświetlić kolorowymi skazami. Niektóre z cienioznośnych modeli maja klasy o jasnych czy tez różnokolorowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawda ich jasne odcienie są w największym stopniu widocznego w słońcu, tymczasem nawet w chłodzie listowie pozostają wcale jasne, w pewnym sensie oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий